Usuwanie, wygładzanie zmarszczek

Wygładzanie skóry, poprzez niwelowanie zmarszczek, to najlepszy sposób na odjęcie sobie lat.

Jak dowodzą badania psychologiczne, zabiegi odmładzające jakimi niewątpliwie jest wygładzanie zmarszczek, mają ogromny wpływ na pewność siebie i poczucie własnej wartości wśród ludzi w każdej grupie wiekowej.

Czym jest botoks?

Botoks, a konkretnie „toksyna botulinowa” to jedna z najbezpieczniejszych aktualnie form usuwania zmarszczek, gdyż stosowane dawki w kosmetyce są bardzo niewielkie, a sama toksyna działa tylko czasowo.

Dzięki zabiegom z użyciem botoksu, mięsnie mimiczne ulegają odprężeniu i rozluźnieniu, co prawie natychmiastowo, (4 do 10 dni) przekłada się na wygładzenie zmarszczek pacjenta.

Efekty starzenia się skóry po zabiegu zostają całkowicie wstrzymane, na około 6 miesięcy, wtedy zabieg warto powtórzyć. Jeśli pacjent nie zdecyduje się na powtórną terapię botoksem, skóra wraca do normalnej kondycji starzenia się.

Zabieg z użyciem botoksu

Zabieg polega na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej bezpośrednio w okolice zmarszczek. Trwa 15-30 minut, w zależności od ilości „ostrzykiwanych” miejsc.


Zalecenia po zabiegu

  • Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać schylania, podskakiwania i uprawiania sportu, a nawet dotykania leczonego obszaru
  • 7dni po zabiegu NIE WOLNO latać samolotem i nurkować
  • Unikać wahania temperatury w której przebywamy, przez minimum 48 godzin po zabiegu – np nie korzystać z sauny,  łaźni parowych, unikać przebywania na słońcu czy korzystania z solarium
  • Przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu
  • Przez kilkanaście godzin warto starać się ograniczyć mimikę twarzy
  • Nie używać peelingów do twarzy oraz nie masować miejsc nakłuć, przez 3-4 dni pierwsze dni po zabiegu